Pijany motorowerzysta wpadł w ręce policjantów dwa razy w ciągu jednego dnia. Miał ponad 3 promile

0
87

Lubińscy policjanci w ciągu jednego dnia, dwa razy zatrzymali 24-letniego mężczyznę, który kierował motorowerem będąc w stanie nietrzeźwości. Badanie alkomatem wykazało w organizmie mieszkańca gminy Lubin ponad 3,3 promila alkoholu. Tłumaczył funkcjonariuszom, że wybrał się po piwo do sklepu. Nieodpowiedzialny kierowca trafił do policyjnej celi. Za swoje zachowanie będzie odpowiadać przed sądem. Może mu grozić kara pozbawienia wolności nawet do 2 lat.

Do pierwszego zatrzymania mieszkańca gminy Lubin doszło wczoraj, 11 czerwca, po godzinie 15.00. Mężczyzna kierował motorowerem. Styl jego jazdy wzbudził u policjantów podejrzenie, że kierujący może być nietrzeźwy. Przeczucia mundurowych potwierdziły się. Badanie na zawartość alkoholu w organizmie 24-latka wykazały ponad 3,3 promila. Pojazd zabezpieczył znajomy zatrzymanego. Po wykonaniu czynności mężczyzna został zwolniony do domu.

Kilka godzin później, około 18.00, kierujący motorowerem ponownie wpadł w ręce mundurowych. Badanie alkomatem wykazało w organizmie zatrzymanego  mężczyzny blisko 2,8 promila. Jak się okazało, pojazd odebrał z miejsca, w którym pozostawił jego kolega. Nie spodziewając się policjantów, ponownie wsiadł na motorower i wyruszył w podróż do domu. Został zatrzymany. Kolejny raz 24-latek trafił do lubińskiej komendy, tym razem prosto do policyjnej celi.

Nieodpowiedzialny kierowca odpowie teraz przed sądem. Grozi mu kara do 2 lata pozbawienia wolności, zakaz kierowania pojazdami mechanicznym na okres co najmniej 3 lat i świadczenie pieniężne w kwocie nie mniejszej niż 5 tys. zł., na rzecz Funduszu Wsparcia Pokrzywdzonych i Pomocy Postpenitencjarnej.

KPP LUBIN

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.