Legniczanka wywalczyła mistrzostwo kraju w akrobatyce powietrznej. Gratulujemy!

0
145

Legniczanka Aleksandra Fąfara została mistrzynią Polski w Akrobatyce Powietrznej – Aerial hoop (koło cyrkowe) w kategorii profesjonaliści. Teraz przed nią Mistrzostwa Europy. Mistrzostwa zorganizowane przez Polish Federation Air Power Athletics. odbyły się w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie. Rywalizowało w nich blisko 300 zawodniczek i zawodników.

Aleksandra Fąfara jest stypendystką i artystką Fundacji Ocelot. – Ola trafiła na pierwsze zajęcia Ocelota w 2009 r. Ciężką pracą, zaangażowaniem i wytrwałością udowodniła, że warto urzeczywistniać marzenia. Dziś to wspaniała artystka Teatru Ocelot, którą możemy podziwiać w szekspirowskim „Śnie nocy letniej” i „Opowieści wigilijnej” Dickensa. Zachwyca widzów w kraju, Europie i Azji. Trenuje też przyszłych mistrzów akrobatyki powietrznej – legnickie dzieciaki i młodzież – mówi Beata Zając, dyrektor artystyczny Teatru Ocelot.

Aleksandra, zdobywając mistrzostwo kraju, zakwalifikowała się do reprezentacji Polski. Warto podkreślić, iż poziom polskich zawodników jest bardzo wysoki, o czym świadczą ich wyniki na arenach międzynarodowych. W minionym roku podczas wrześniowych mistrzostw Europy Polska zajęła I miejsce w ogólnej klasyfikacji medalowej. W grudniu podczas mistrzostw świata osiągnęliśmy nie gorsze wyniki – zdobywając 15 medali z czego, aż 7 złotych.

PORTAL LEGNICA

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.