Sprzedawał przez internet podrobione towary

0
155
Miedziak Policja sygnał policyjny radiowóz

Policjanci Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą zatrzymali 41 – letniego mężczyznę, który w Internecie oferował do sprzedaży odzież i kosmetyki z podrobionymi znakami towarowymi znanych marek. Policjanci ujawnili 145 par skarpet i 17 sztuk perfum. Za wprowadzanie do obrotu podrobionego towaru, grozi kara grzywny, a nawet kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Do zatrzymania doszło 7 czerwca br. w Głogowie. Zatrzymany przez policjantów 41 – letni mężczyzna wystawiał do sprzedaży za pośrednictwem portali internetowych, odzież i kosmetyki oznakowane zastrzeżonymi znakami towarowymi.

Proceder prowadzony był za pośrednictwem popularnych portali sprzedaży. Niska cena oraz jakość wskazywała na to , że są to tzw. „podróbki” oryginalnych i markowych wyrobów. Tego typu działalność jest przestępstwem, narusza bowiem ustawę Prawo Własności Przemysłowej, która ma zapewnić uczciwą konkurencję wśród producentów.
Podejrzany 42 – latek usłyszał zarzuty. Jest zagrożony karą grzywny. W przypadku znacznych ilości wprowadzanego do obrotu podrabianego towaru kara wzrasta znacznie, nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

KPP GŁOGÓW

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.