Apelujemy o rozwagę na drodze – chwila nieuwagi kończy się wypadkiem

0
55

10 czerwca br. na ulicy Długiej w Przedmościu, doszło do wypadku drogowego. Kierująca samochodem mazda 18 – latka, skręcając w lewo, nie udzieliła pierwszeństwa przejazdu 45 – letniemu motocykliście. Mężczyzna w wyniku zdarzenia ma pękniętą kość miednicy. Auto uderzyło w słup. Kilka dni wcześniej na drodze 292 w kierunku Jerzmanowej, niemal w tym samym miejscu, w odstępie kilku dni dochodzi do dwóch zdarzeń drogowych.

Przyczyną tego typu zdarzeń drogowych są najczęściej brak uwagi i dostatecznej koncentracji na drodze. Panujące warunki drogowe są bardzo dobre, jednak wysokie tempertury, znużenie oraz oślepienie przez słońce, mogą być przyczyną nieracjonalnych zachowań kierowców. Kierująca samochodem mazda, nie zauważyła jadącego na wprost ulicą motocykla. Skutkiem zdarzenia jest uraz motocyklisty, który ma pękniętą miednice. Kierująca mazdą uderzyła w słup linii energetycznej. W sobotę 8 czerwca, kierujący volkswagenem passatem na drodze 329, w trakcie manewru wyprzedzania uderzył w tył samochodu osobowego z przyczepką. Kierujący audi ma uraz kręgosłupa. W trakcie zdarzenia, na tym odcinku drogi, nie było dużego natężenia ruchu. Sprawę wyjaśni policyjne dochodzenie. Kilka dni wcześniej, niemal w tym samym miejscu na stojący na poboczu drogi pojazd kia sportage, najechał kierowca fiata. Szczęśliwie nikt nie odniósł obrażeń.

Do wszystkich kierowców kierujemy apel o rozwagę i wyobraźnię na drodze. Pamiętajmy, że należy dostosować się do panujących warunków jazdy. Planujmy każdy manewr z odpowiednim wyprzedzeniem oraz poprzedzajmy go szczególną obserwacją oznakowania i sytuacji na drodze. Zwolnijmy jeśli to konieczne, pośpiech i brak koncentracji za kierownicą jest przyczyna wielu tragicznych zdarzeń drogowych.

KPP GŁOGÓW

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.