Zatrzymani podczas kradzieży kabla

0
167

Policyjni prewencji zatrzymali dwóch mężczyzn, podczas kradzieży przewodów elektrycznych. Podejrzani są mieszkańcami Głogowa w wieku 56 i 59 lat. Patrol zatrzymał ich w trakcie transportowania skradzionych przewodów. W momencie zatrzymania byli nietrzeźwi. Grozi im kara pozbawienia wolności do lat 5.

Do zatrzymania doszło około godziny 24.00 w nocy, z 7 na 8 maja br. Policjanci otrzymali sygnał o prawdopodobnej kradzieży, od mieszkańca Głogowa. Policyjny patrol skierowany w ten rejon, zatrzymał dwóch nietrzeźwych mężczyzn w wieku 56 i 59 lat. Podejrzani przemieszczali się ze skradzionym kablem.

Na widok zbliżającego się patrolu usiłowali porzucić łup i oddalić się z miejsca zdarzenia. To nie zmyliło policjantów, którzy odnaleźli 74 metry kabla w krzakach. Okazało się, że został odcięty i skradziony z pobliskiego terenu, gdzie prowadzone są prace związane z infrastrukturą elektryczną.

Podejrzani to bracia, mieszkańcy Głogowa. Jeden z nich, 59 – latek, nie ma stałego miejsca zamieszkania. Obydwaj usłyszeli zarzuty kradzieży kabla o wartości nie mniejszej niż 2000 złotych.  Straty materialne wywołane ich działaniem, mogą być większe i wynosić nawet 5 000 złotych, spowodowali również uszkodzenia budowanej sieci.

Za kradzież i uszkodzenia grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

KPP GŁOGÓW

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.