XXI Spływ Samoróbek. Titanic wreszcie dopłynął do portu i wygrał

0
143

Tłumy legniczan podziwiały wspaniałe pływadła, zmagające się z wartkim nurtem rzeki podczas XXI Spływu Samoróbek o Błękitną Wstęgę Kaczawy. Zwyciężył Titanic, czyli kaczawski „transatlantyk”, który – mimo, że uderzył w górę – to i tak szczęśliwie zawinął do portu.

Na rejs wypłynęło 11 samoróbek. W tym roku tematem przewodnim był filmowy świat. Rywalizację podziwiali więc tacy wielcy kinematografii jak: Charlie Chaplin, Marilyn Monroe i Audrey Hepburn. A porywająco podczas spływu przygrywał jedyny taki band, czyli legnicki Private Dancer.

W tym roku organizator spływu – Legnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji, przygotował pulę nagród w wysokości 10 tysięcy złotych. Każdy z uczestników dostał pewną jej część. Nagrody wręczali prezydent Tadeusz Krzakowski i Jolanta Szkrzpczak, dyrektorka OSiR-u.

– Takie imprezy przygotowujemy po to, by mieszkańcy się dobrze bawili – mówił prezydent Tadeusz Krzakowski. – Gratuluję załogom, które dopłynęły do portu i organizatorom, którzy bardzo dobrze, po raz kolejny, przygotowali ten oryginalny spływ.

Zwycięzcy:

1. TITANIC – załoga: Sebastian Dorsz, Mirosław Kopiński, Piotr Marciniak, Anna Kopińska, Magda Chojnacka,

2. BATMAN – załoga: Mateusz Smykowski,

3. GWIEZNE WOJNY – załoga: Paweł Miedziński, Piotr Miedziński .

 

PORTAL LEGNICA

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.