Trzeźwy Poranek na drogach polkowickiego powiatu

0
150
Miedziak Policja sygnał policyjny radiowóz

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach od przeprowadzili na drogach powiatu polkowickiego kolejną akcję pn. “Trzeźwy Poranek”. Tylko od początku bieżącego roku polkowiccy funkcjonariusze przebadali na stan trzeźwości ponad 9 tys. i niestety mimo licznych apeli zatrzymali 160 kierowców, którzy siedzieli za kierownicą swoich pojazdów w stanie nietrzeźwości, po użyciu alkoholu lub narkotyków.

Polkowiccy policjanci cyklicznie prowadzą działania na drogach naszego powiatu m.in. w ramach takich akcji jak ta dzisiejsza pn. ,,Trzeźwy Poranek”. Tego typu działania mają głównie na celu przypominanie wszystkim kierowcom o tym, że każda osoba siadająca za kierownicę pod wpływem alkoholu stanowi realne zagrożenie dla siebie, a także życia i zdrowia innych użytkowników dróg.

Nasze doświadczenie wskazuje, że nietrzeźwość kierowców jest jedną z najczęstszych przyczyn zagrożeń jakie czekają nas na drodze. Alkohol i narkotyki w sposób jednoznaczny wpływają negatywnie na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Ich działanie jest znane każdemu człowiekowi. Wielu kierowców jednak lekceważy zagrożenie. Skutki są najczęściej dramatyczne a mimo to problem wciąż istnieje.

Przypominamy, że za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem narkotyków grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

KPP POLKOWICE

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.