Kuba Michalski piąty na mistrzostwach świata!

0
384

„Walczyłem do końca, nie poddałem się. Godnie reprezentowałem barwy Polski i Polkowic”, napisał po swoim starcie polkowicki sztangista.

Na Fidżi w miejscowości Suuva finiszują mistrzostwa świata juniorów w podnoszeniu ciężarów. O medale walczą wyłącznie przedstawicielki i przedstawiciele cięższych wag. W czwartek, w kat. 102 kg, na podeście zaprezentował się Jakub Michalski (KPC Górnik Polkowice), zajmując piąte miejsce.

W kat. 102 kg (zgłoszonych 8 zawodników) Jakub Michalski w rwaniu zaliczył dwa podejścia – na 140 kg i 144 kg. W trzeciej, ostatniej próbie, bez powodzenia zaatakował 148 kg. W boju był szósty. Prowadził Białorusin Andrei Arlionak 169 kg, dwa kilogramy mniej wyrwał Gruzin Irakli Czechidze. Trzecie miejsce zajmował Amir Azizi z Iranu 165 kg.

Ta trójka rządziła także i w podrzucie. Nasz Jakub rozpoczął na „czerwono” przy 180 kg Następnie poprawił się i zaatakował w ostatnim podejściu 184 kg, ale nie dał rady. 324 kg w dwuboju było piątym rezultatem dnia w tej wadze.

Sztangista z Polkowic jest, obok Bartłomieja Adamusa, drugim zawodnikiem z Polski w czołowej szóstce tegorocznych Mistrzostw Świata U20 na Fidżi. Wśród Europejczyków Kuba miał trzeci rezultat! Po walce zamieścił na swoim profilu jednego z portali społecznościowych taki oto wpis.

„Dzień dobry Polsko! Dzień dobry Polkowice! Melduję, że wasz zawodnik jest 5. na świecie! Ja jestem bardzo zadowolony. Walczyłem do końca, nie poddałem się i uważam, że godnie reprezentowałem barwy Polski jak i Polkowic. Dziękuję za wsparcie i doping!”.

Wygrał Czechidze, który w podrzucie odrobił straty i dołożył jeszcze na złoto kilogram – 204 kg. Arlionak podrzucił 201 kg. Wynik Gruzina z dwuboju – 371 kg, Białorusina – 370 kg, a Irańczyka – 360 kg. Dla Gruzji to pierwsze złoto tych mistrzostw. Z biało-czerwonych w Suuvie wystąpi jeszcze dwójka – w kat. + 87 kg Magdalena Karolak ( LKS Omega Kleszczów) oraz w kat. 109 kg Jakub Węgrzyn (KS Wisła Puławy).

 

Źródło; PZPC / POLKOWICE.EU

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.