Rozpoczęcie lata z Trenerem Osiedlowym

0
55

W planach dwugodzinnej imprezy są m.in. punktowane konkurencje indywidualne (piłkarski 1×1, bramka celnościowa, konkurs rzutów do kosza, wyrzut z autu, podbicia rakietą tenisową, kręgle czy tor przeszkód), nagrody, dmuchańce, poczęstunek, pamiątkowe medale i odwiedziny maskotki Chrobrego. W konkurencjach indywidualnych może zmierzyć się każdy, za to do konkurencji zespołowej – piłki nożnej – przystąpią reprezentacje ośmiu boisk Trenera Osiedlowego, rywalizując w ten sposób o miano najlepszej w Głogowie.

Początek imprezy o godz. 16:00. Wtedy nastąpi uroczyste otwarcie i rozdanie kart zawodnika. Wstęp jest wolny.

trener-osiedlowy-czerwiec-2019

Sportowe rozpoczęcie lata jest pierwszą ogólnomiejską imprezą w finansowanym przez Gminę Miejską Głogów, a prowadzonym przez Chrobrego zadaniu Trener Osiedlowy 2019. W ramach tego projektu na każdej z ośmiu miejskich lokalizacji odbywają się trzy bezpłatne treningi tygodniowo. Dodatkowo zintegrowana przez Trenera Osiedlowego grupa bierze udział w zajęciach poza boiskiem, chodząc do kina, siłowni, do parku trampolin, na basen czy na mecze Chrobrego, a przy okazji ogólnomiejskich imprez reprezentuje swoje osiedle w sportowej rywalizacji z rówieśnikami z innych lokalizacji miasta.

Sportowe rozpoczęcie lata jednocześnie wprowadzi projekt w wakacyjny harmonogram z zajęciami w większości w godzinach przedpołudniowych i częstymi wyjściami na baseny.

Drugą imprezą będzie trzecia już edycja „Z boiska na stadion” – we wrześniu dzieci i młodzież będą mogli zagrać o puchar na murawie głogowskiego stadionu. Zanim jednak, czeka je jeszcze wiele godzin bezpłatnych treningów i wspólnych wyjść.

Źródło: Chrobry Głogów/ za pośrednictwem: DGL NEWS

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.