Policjanci z wizytą w polkowickim Żłobku Miejskim “Krasnal”

0
50

W Żłobku Miejskim w Polkowicach odbył się tradycyjny “Dzień Krasnala”. Podobnie jak i podczas wcześniejszych edycji na miejscu nie zabrakło polkowickich policjantów. Dzielnicowi rozmawiali z najmłodszymi oraz ich opiekunami o bezpieczeństwie podczas tegorocznych wakacji oraz prezentowali policyjny sprzęt. Funkcjonariusze wspólnie z Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Polkowicach służyli również radą z zakresu przeciwdziałania przemocy w rodzinie.

„Dzień Krasnala” to coroczne święto, które odbywa się w polkowickim żłobku. Plenerowa impreza integracyjna, w której biorą udział rodzice, czasem dziadkowie i przede wszystkim najmłodsze dzieci, cieszy się olbrzymim zainteresowaniem.

Podczas spotkania polkowiccy dzielnicowi przedstawili dzieciom i ich opiekunom podstawowe zasady zachowania bezpieczeństwa, zarówno w domu jak i na ulicy, ale przede wszystkim te związane z okresem wakacyjnym. Największe zainteresowanie wśród dzieci wzbudziła jednak możliwość wejścia do radiowozu.

Komenda Powiatowa Policji w Polkowicach wspólnie z polkowickim Ośrodkiem Pomocy Społecznej wystawiła także stoisko, na którym dyżurował funkcjonariusz wraz z pracownikiem socjalnym. Organizatorzy przedstawiali rodzicom, którzy przyszli na imprezę wraz z swoimi pociechami, sposoby zapobiegania przemocy w rodzinie oraz procedury związane z izolowaniem sprawców tych negatywnych zachować.

KPP POLKOWICE

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.