Nauczyły się jak radzić sobie w sytuacji zagrożenia

0
52
dav
Metoda WenDo. Psycho-fizyczna siła kobiety w sytuacji zagrożenia – pod takim tytułem odbyło się dwudniowe szkolenie zorganizowane przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kotli w dniach 3-4 czerwca 2019 r. Szkolenie GOPS zorganizował przy współpracy z Dolnośląskim Ośrodkiem Polityki Społecznej we Wrocławiu.

„Szkolenie było skierowane do kobiet-członkiń Zespołu Interdyscyplinarnego i grup roboczych, które na co dzień w ramach swoich obowiązków służbowych zajmują się problemem przemocy w rodzinie”- wyjaśnia Dorota Młodecka Dyrektor GOPS Kotla.

Do udziału w szkoleniu zaproszono również po dwie przedstawicielki Zespołów Interdyscyplinarnych z gmin Żukowice i Pęcław. Uczestniczki szkolenia mogły poznać czym jest metoda WenDo. Udział w warsztacie pozwolił na zwiększenie umiejętności w zakresie skutecznej komunikacji, podejmowania decyzji, reagowania na sytuacje przekraczania granic, dyskryminacji i przemocy ze względu na płeć jak również samoobrony fizycznej w sytuacji ataku/napaści czy działania pod wpływem stresu.

„Uczestniczki poznały sposoby na to, jak nie dopuścić do eskalacji konfliktu czy przemocy, jak nie czuć się bezradną i bezbronną w miejscu publicznym, na ulicy, w pracy, w domu”
dodaje dyrektor.

GMINA KOTLA

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.