Legnickie Wieczory Organowe. Pierwszy koncert już we wtorek

0
157

We wtorek, 11 czerwca o godz. 19.15 koncertem w katedrze rozpoczyna się Międzynarodowy Festiwal Organowy – Legnickie Wieczory Organowe. Festiwal potrwa od wiosny aż do jesieni. Wstęp wolny.

To już 28. edycja tego unikalnego w skali kraju wydarzenia muzycznego, organizowanego przez Legnickie Centrum Kultury. Festiwal skierowany jest nie tylko do wielbicieli muzyki organowej. Prof. Andrzej Chorosiński, najwybitniejszy polski organista i dyrektor artystyczny LWO, ma bowiem takie pomysły i zaprasza takich artystów z kraju i świata, że legnickie koncerty od dawna przeczą stereotypowi, iż muzyka organowa „jest nudna”. Bywało i rockowo, i popowo, często jest zaskakująco i oryginalnie. Wystarczy przyjść i przekonać się samemu.

Podczas koncertu inauguracyjnego, 11 czerwca, usłyszymy m.in. utwory J.G. Rheinbergera oraz, w związku z Rokiem Moniuszkowskim, utwory Stanisława Moniuszki, który – uwaga -też wcale „nie był nudny”.

Wystąpią: Marek Fronc – organy, Sylwia Kapela – sopran, Agata Ranz – alt, Paweł Zdebski – tenor, Paweł Jan Frasz – bas, Zespół SKAN Studenckiego Koła Artystyczno – Naukowego Wokalnej Muzyki Dawnej, działający przy Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu, Dyrygent – Agnieszka Franków – Żelazny.

– Zapraszam serdecznie na kolejną edycję Legnickich Wieczorów Organowych, które – nie mam wątpliwości – zachwycą, wzruszą i pozostaną niezapomniane – mówi Grzegorz Szczepaniak, dyrektor Legnickiego Centrum Kultury.

 

PORTAL LEGNICA

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.