Kolejni policjanci rozmawiali z polkowickimi seniorami

0
66

Osoby starsze, które są samotne, schorowane i ufne, narażone są w większym stopniu na działania ze strony przestępców. Padają ofiarami oszustów, naciągaczy i złodziei. By ograniczyć liczbę tego typu zdarzeń oraz im zapobiec policjanci realizują działania profilaktyczno-edukacyjne i w ramach współpracy Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Polkowicach spotykając się z seniorami w Centralnym Parku Zabaw i Wypoczynku podczas cyklu pn. “ZaParkuj przy Filiżance”.

Głównym celem działań polkowickich policjantów jest zwiększenie świadomości i uwrażliwienie mieszkańców na różnego rodzaju zagrożenia czyhające na osoby starsze.

Policjanci, którzy spotkali się z seniorami rozmawiali z nimi na temat różnego rodzaju zagrożeń, metodach im przeciwdziałania lub też reagowania na nie. Nie zabrakło wątków związanych z najczęściej stosowaną przez przestępców metodą oszustwa na tzw. wnuczka, gdzie w trakcie rozmowy telefonicznej obca osoba podaje się za członka rodziny lub policjanta i próbuje wyłudzić pieniądze.

Podczas spotkania omówiono także zagrożenia związane z pojawieniem się przed drzwiami mieszkań i domów oszustów podających się za pracowników różnych instytucji. Funkcjonariusze zwracali uwagę rozmówcom przede wszystkim na to, że nie mają obowiązku wpuszczać nieznajomych do swoich domostw, ani tym bardziej nie powinni podpisywać żadnych dokumentów bez wcześniejszego zapoznania się z ich treścią.

Na zakończenie wszyscy zgodnie stwierdzili, że takie spotkania uświadamiające różne zagrożenia pozwolą im w przyszłości uniknąć przykrych sytuacji.

KPP POLKOWICE

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.