Policjanci umocnili współpracę z seniorami

0
176

Dzień Jubilata na stałe wpisał się w kalendarz imprez na terenie Polkowic. Od samego początku organizuje je Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Polkowicach, z którym współpracują również funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach. Uroczystości i życzeniom z okazji polkowickiego święta jubilatów towarzyszyły również rozmowy policjantów z seniorami dotyczące ich bezpieczeństwa.

Jubilaci zaraz po zakończonej uroczystości oprócz otrzymania serdecznych życzeń, mieli również okazję porozmawiać z policjantem o sytuacjach, które mogą zagrozić ich bezpieczeństwu. Podczas żywiołowych dyskusji nie zabrakło przykładów i sposobów zapobiegania oszustwom metodami na wnuczka czy policjanta. Seniorzy pytali również o sytuacje związane z nieuczciwymi praktykami konsumenckimi, a w przypadku potrzeby dokładniejszej rozmowy otrzymali numery służbowych telefonów komórkowych do swoich dzielnicowych.

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach prowadząc działania w ramach Wojewódzkiego Programu Profilaktycznego pn. „Wzorowy Senior” sukcesywnie spotykają się z seniorami zamieszkującymi na terenie powiatu polkowickiego podczas różnego rodzaju spotkań, prelekcji i debat, a także dbają o bezpieczeństwo najstarszych mieszkańców poprzez współpracę z pozostałymi służbami mundurowymi i instytucjami takimi jak banki, Zakład Ubezpieczeń Społecznych, Polkowickie Centrum Usług Zdrowotnych oraz Powiatowym Rzecznikiem Konsumentów.

KPP POLKOWICE

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.