Policjanci prowadzili egzamin na kartę rowerową

0
156

Policjanci z Zespołu Profilaktyki Społecznej głogowskiej komendy, spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej nr 12 w Głogowie. W szkole odbył się egzamin na kartę rowerową. Kandydaci zmagali się na wcześniej przygotowanym torze przeszkód przedstawijąc swoje umiejętności w prowadzeniu roweru i znajomości przepisów ruchu drogowego.

Tydzień wcześniej miały miejsce zajęcia z teorii. 29 maja, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 12, przystąpili do egzaminu na kartę rowerową. Młodzi rowerzyści wcześniej musieli zdać egzamin teoretyczny wykazując się wiedzą z zakresu zasad ruchu drogowego. Egzamin praktyczny z techniki jazdy jednośladem polegał na prawidłowym pokonaniu toru, który zawierał m.in. jazdę między “pachołkami”, prawidłowe zachowanie na drodze, bezpieczne zatrzymanie przed niebezpieczeństwem itd.

Do egzaminu przystąpiło ponad 30 uczniów. Po zakończonym egzaminie policjanci rozmawiali z nowymi rowerzystami uczulając ich nie tylko na przestrzeganie przepisów, ale też na prawidłowe wyposażenie rowerów i jazdę w kaskach ochronnych. Przeprowadzili prelekcję na temat „Bezpiecznych wakacji”. Na koniec policjanci gratulowali uczniom zdobycia pierwszego „prawa jazdy”.

KPP GŁOGÓW

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.