W Polkowicach rusza „Kampania Słonecznikowa”

0
130

W Polkowicach wystartowała kolejna edycja programu, którego celem jest promocja i ochrona zdrowia psychicznego wśród mieszkańców gminy Polkowice oraz wzmocnienie więzi społecznych wśród polkowickiej młodzieży.

W ramach programu „Promocja zdrowia psychicznego i zapobieganie zaburzeniom psychicznym” ponownie zostanie uruchomiony polkowicki Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży, pod którym będą dyżur pełnić psycholodzy i specjaliści z Ośrodka Pomocy Psychologicznej, działającego przy Polkowickim Centrum Usług Zdrowotnych. Ta ogólnodostępna forma wsparcia młodych polkowiczan ma umożliwić skorzystanie z pomocy i poradnictwa psychologicznego w trudnych sytuacjach, związanych m.in. z okresem dorastania czy relacjami rodzinnymi.

– Już od poniedziałku we wszystkich szkołach podstawowych w gminie Polkowice, w Zespole Szkół w Polkowicach oraz w Polkowickim Centrum Usług Zdrowotnych będą odbywały się spotkania dzieci i młodzieży z psychologami. W utworzonych punktach informacyjnych w tych placówkach wszyscy zainteresowani uzyskają szczegółowe informacje w temacie funkcjonowania Telefonu Zaufania dla Dzieci i Młodzieży. Sam telefon będzie działał już od 1 czerwca – mówi Krzysztof Pawłowski, prezes zarządu Polkowickiego Centrum Usług Zdrowotnych.

Po wakacjach w polkowickich szkołach zostanie ponadto zorganizowany „Tydzień z Czarnym Psem”, którego celem jest edukacja uczniów w zakresie wiedzy o depresji młodzieńczej oraz tworzenie przyjaznego, zintegrowanego środowiska szkolnego i budowanie pozytywnych relacji. Dodatkowo prowadzone będą warsztaty terapeutyczne – arteterapeutyczne i teatralne, skierowane do osób dorosłych z problemami funkcjonowania w społeczeństwie na skutek kryzysu psychicznego.

Polkowicka „Kampania Słonecznikowa” przewiduje również specjalne szkolenia dla nauczycieli nauczania wczesnoszkolnego pod hasłem „Przyjaciele Zippiego”. Jest to międzynarodowy program promocji zdrowia psychicznego, który kształtuje i rozwija umiejętności psychospołeczne u małych dzieci.

Program „Promocja zdrowia psychicznego i zapobieganie zaburzeniom psychicznym” finansowany jest z budżetu gminy Polkowice. Realizatorem programu jest Polkowickie Centrum Usług Zdrowotnych.

POWIAT POLKOWICKI

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.