Bezpłatna mammografia dla mieszkanek Rudnej!

0
127

Miedziowe Centrum Zdrowia przeprowadzi bezpłatne badania mammograficzne dla mieszkanek Gminy Rudna, a rudnowski samorząd zapewni transport do Lubina. Porozumienie w tej sprawie podpisali prezes MCZ Piotr Milczanowski i wiceprezes Waldemar Sułek oraz Adrian Wołkowski, pełniący obowiązki wójta Gminy Rudna.

Celem projektu są wspólne działania MCZ oraz Gminy Rudna na rzecz wczesnego wykrywania i zapobiegania rozwojowi chorób nowotworowych. Jest on skierowany do kobiet w wieku od 50 do 69 lat, które w ostatnich dwóch latach nie wykonywały badań mammograficznych.

Mieszkanki Rudnej na diagnostykę piersi oczekiwać będą w komfortowych warunkach. Przygotowany zostanie dla nich specjalny pokój, w którym będą mogły zapoznać się materiałami edukacyjnymi, otrzymają także upominki firmowe MCZ.

– To pierwszy z programów profilaktycznych i zdrowotnych, który realizować będziemy wspólnie z MCZ, ale z pewnością nie ostatni. Płaszczyzn wspólnych działań jest wiele, ale profilaktyka nowotworowa wysuwa się na pierwszy plan, bo to choroba, z którą najskuteczniej walczy się właśnie poprzez profilaktykę i wczesną diagnozą – mówi Adrian Wołkowski, pełniący obowiązki wójta Gminy Rudna.

W zawartym porozumieniu Gmina Rudna zobowiązuje się do zorganizowania bezpłatnego transportu do Zakładu Diagnostyki Obrazowej MCZ. Panie zainteresowane badaniami proszone są o kontakt z Marzeną Jerzak z Urzędu Gminy Rudna pod numerem telefonu 76 749 21 07 lub osobiście w Referacie Oświaty, Zdrowia, Kultury Sporu i Turystyki UG Rudna.

Projekt realizowany będzie do końca bieżącego roku.

GMINA RUDNA

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.