Przed policjantami ukrył się w zbożu. Chwilę wcześniej ukradł kable telekomunikacyjne

0
209

Do 8 lat pozbawienia wolności grozi 32 – letniemu mężczyźnie, który podejrzany jest kradzież kabla telekomunikacyjnego, powodując przez to zakłócenie działania całości sieci telekomunikacyjnej na terenie gminy Ścinawa. Policjanci szybko ustalili i zatrzymali mężczyznę, który aby uniknąć kary schował się w rosnącym na pobliskim polu zbożu. Funkcjonariusze odzyskali przecięty odcinek kabla oraz leżące przy nim nożyce. 32-latek przyznał się do zarzucanych mu czynów. Za to przestępstwo odpowie przed sądem.

Policjanci z Komisariatu Policji w Ścinawie przyjęli zgłoszenie o kradzieży kabla telekomunikacyjnego pomiędzy miejscowościami Zaborów i Dłużyce. W wyniku tego przestępstwa doszło do zakłócenia działania całej sieci telekomunikacyjnej na terenie gminy Ścinawa.

W wyniku podjętych działań policjanci bardzo szybko ustalili i zatrzymali podejrzanego w tej sprawie mężczyznę. Okazał się nim 32-letni mieszkaniec powiatu legnickiego. Jak ustalili funkcjonariusze sprawca chcąc zabrać skradziony kabel, za pomocą nożyc ciął go na mniejsze kawałki. Nie zdążył  jednak swojego łupu ukryć w samochodzie, gdyż zauważył policyjny radiowóz. Schował się przed patrolem w zbożu, które rosło na pobliskim polu, a następnie aby uniknąć zatrzymania , pieszo udał się w kierunku miejsca swojego zamieszkania.

Policjanci szybko namierzyli sprawcę i go zatrzymali. Funkcjonariusze odzyskali również skradziony kabel telekomunikacyjny i zabezpieczyli leżące przy nim nożyce do cięcia metalu.

Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Przyznał się do kradzieży kabla. Tłumaczył policjantom, że chciał go sprzedać, aby mieć pieniądze na życie.  Za swój czyn odpowie przed sądem. Grozi mu kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

KPP LUBIN

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.