Ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Podczas próby zatrzymania zajeżdżał drogę policjantom.

0
56

W ręce policjantów patrolu prewencji lubińskiej komendy wpadł 25-letni lubinianin, który siedząc za kierownicą hondy za zatrzymał się do kontroli drogowej. Zajeżdżał drogę ścigającym go policjantom i łamał wszystkie przepisy ruchu drogowego. Powodem ucieczki były zażyte przez kierowcę narkotyki oraz kara pozbawienia wolności na okres 2 lat za wcześniejsze przestępstwa. Pasażer znajdujący się pojeździe naruszył nietykalność cielesną interweniującego funkcjonariusza. Mężczyźni zostali zatrzymani i trafili do policyjnej celi. Usłyszeli już zarzuty.

W poniedziałek, 20 maja br., po godzinie 23.00, na ul. Krupińskiego w Lubinie, siedzący za kierownicą hondy civic  mężczyzna, zignorował wezwanie policjantów do zatrzymania się. Uciekał ulicami miasta, zajeżdżał drogę funkcjonariuszom, przekraczał prędkość i łamał wszelkie przepisy ruchu drogowego. Kilka ulic dalej został zatrzymany. Kierowca i pasażer nie stosowali się do żadnych  poleceń policjantów. Zamknęli się w środku pojazdu i nie otwierali drzwi na wezwanie mundurowych. Funkcjonariusze byli zmuszeni wybić szyby boczne w samochodzie, aby obezwładnić i zatrzymać obu mężczyzn. W trakcie interwencji pasażer naruszył nietykalność osobistą jednego  z policjantów.

Kierowcą pojazdu okazał się 25-letni mieszkaniec Lubina. Jak ustalili funkcjonariusze mężczyzna ten był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności na okres 2 lat. Dodatkowo, badanie na zawartość narkotyków potwierdziło, iż 25-latek kierował pojazdem będąc pod ich wpływem. Drugi z zatrzymanych to 23 – letni mieszkaniec Wrocławia.

Mężczyźni usłyszeli już zarzuty. Kierowca będzie odpowiadał za kierowanie pojazdem będąc pod wpływem środków odurzających i niezatrzymanie się do kontroli drogowej. Grozi za to do 5 lat pozbawienia wolności. Sąd może też nałożyć bezwzględny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych na okres nawet 15 lat.  Za swoje poprzednie przestępstwa 25-latek został już przewieziony do Zakładu Karnego we Wrocławiu. Natomiast 23-letni pasażer usłyszał zarzut naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza. Za  to przestępstwo przewidziana jest kara do 3 lat pozbawienia wolności.

KPP LUBIN

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.