„Świadomy Junior” w Lubinie – spotkanie policjantki w szkole

0
49

Lubińscy policjanci dbając o kształtowanie bezpiecznych zachowań wśród uczniów, a także propagując pozytywny wizerunek policji wśród młodzieży, przeprowadzają liczne prelekcje i spotkania z dziećmi i młodzieżą na terenie całego powiatu. Policjantka z profilaktyki społecznej tym razem spotkała się z wychowankami Szkoły Podstawowej nr 8 w Lubinie. Funkcjonariuszka omówiła problem przestępczości wśród nieletnich, przemocy rówieśniczej i odpowiedzialności prawnej w tym zakresie.

Spotkanie z uczniami Szkoły Podstawowej nr 8 w Lubinie zostało zrealizowane w ramach programu profilaktycznego „Świadomy Junior”. Młodzież dowiedziała się jak reagować w przypadku doświadczenia przemocy rówieśniczej, a także domowej. Policjantka wyjaśniła uczniom pojęcie czynu karalnego, demoralizacji i jej przejawów oraz poinformowała, kiedy za swoje czyny odpowiadają jako nieletni, a kiedy już jako dorośli.

W spotkaniu z młodzieżą mł. asp. Anna Szajbler skoncentrowała się także na szeroko rozumianej profilaktyce uzależnień. Policjantka przekazała wiedzę na temat szkodliwości środków uzależniających oraz ich negatywnego wpływu na organizm młodego człowieka, a także konsekwencji prawnych związanych z posiadaniem czy  rozprowadzaniem narkotyków

Zgromadzeni uczniowie byli uświadamiani również pod kątem cyberprzemocy oraz zagrożeń w Internecie.

Takie spotkania dotyczące szeroko rozumianego bezpieczeństwa ma ogromny wpływ na kształtowanie się prawidłowych nawyków związanych z bezpieczeństwem młodych ludzi.

KPP LUBIN

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.