Dzielnicowi uczyli zasad bezpieczeństwa w Szkole Podstawowej w Rokitkach

0
46

Dzielnicowi Komisariatu Policji w Chojnowie odwiedzili Szkołę Podstawową w Rokitkach, aby porozmawiać z dziećmi przez wakacjami o bezpieczeństwie. Funkcjonariusze przypomnieli uczniom klas 0-2, jak bezpiecznie poruszać się po drodze i pod jakie numery alarmowe dzwonić, gdy potrzebna jest pomoc policjantów, strażaków albo pogotowia.

Edukacja i profilaktyka to jedno z zadań wykonywanych przez policjantów dla których bezpieczeństwo dzieci i młodzieży to jeden z głównych priorytetów. Legniccy funkcjonariusze zawsze odpowiadają na prośby placówek oświatowych, organizując spotkania edukacyjne dla dzieci i młodzieży.
Tym razem miejscem policyjnej edukacji była Szkoła Podstawowa w Rokitkach. Dzielnicowi Komisariatu Policji w Chojnowie omówili z uczniami jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię, jak poruszać się po ulicy, żeby nie doszło do sytuacji niebezpiecznych. Przypomniano zasady obowiązujące w ruchu drogowym, a szczególnie te, które dotyczą podróżowania różnymi środkami transportu. Policjanci zwrócili również uwagę dzieciom na skutki jazdy bez fotelika i niezapiętych pasów.
Uczniowie dowiedzieli się również, jakie są numery alarmowe i jak dzwonić, gdy potrzebna jest pomoc policjantów, strażaków albo pogotowia. Dzielnicowi rozmawiali również o tym, jak postępować w kontakcie z osobami obcymi oraz jak uchronić się przed atakiem agresywnego psa. Dodatkową atrakcją dla najmłodszych była możliwość obejrzenia sprzętu używanego na co dzień w służbie przez funkcjonariuszy ruchu drogowego.

KPP LEGNICA

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.