39-latek został zaatakowany przez rodzinę widłami – policjanci zatrzymali mężczyzn odpowiedzialnych za pobicie

0
60

Nawet do 8 lat pozbawienia wolności grozi 71 i 41-latkowi podejrzanym o pobicie z użyciem niebezpiecznego narzędzia, którego następstwem były poważne obrażenia ciała. Policjanci zaraz po dotarciu na miejsce interwencji zatrzymali odpowiedzialnych za to zdarzenie, jak się później okazało członków najbliższej rodziny pokrzywdzonego. Głogowski Sąd po zapoznaniu się z materiałem dowodowym zgromadzonym przez polkowickich funkcjonariuszy podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu obu podejrzanych.

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach odebrał niepokojące zgłoszenie o mężczyźnie, który został zaatakowany widłami. Policjanci, którzy zostali wysłani na miejsce ustalili, że za napaścią stoją członkowie rodziny pokrzywdzonego i natychmiast zatrzymali 71 i 41 latka. Mężczyźni w chwili zatrzymania znajdowali się w stanie nietrzeźwości, a alkomat po ich badaniach wykazał wyniki ponad promila alkoholu w wydychanym powietrzu. W trakcie zajścia zatrzymani mieszkańcy gminy Gaworzyce kierowali również groźby karalne pozbawienia życia wobec osób, które próbowały pomóc zaatakowanemu mężczyźnie.

Funkcjonariusze ustalili, że zdarzenie spowodowane najprawdopodobniej sporem o niewłaściwy nadzór nad posiadanymi na gospodarce zwierzętami, zakończyło się poważnymi uszkodzeniami głowy, a pokrzywdzony 39-latek w stanie ciężkim trafił ostatecznie do szpitala.

Obaj mężczyźni usłyszeli zarzuty pobicia z użyciem niebezpiecznego narzędzia, którego następstwem są obrażenia ciała powyżej 7 dni oraz kierowania gróźb karalnych. Sąd Rejonowy w Głogowie tymczasowo aresztował obu mieszkańców gminy Gaworzyce na okres 3 miesięcy.

KPP POLKOWICE

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.