Spotkanie z uczniami w Szkole Podstawowej nr 16 w Legnicy na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym

0
108

W miniony wtorek policjantka Wydziału Ruchu Drogowego legnickiej komendy – sierż. szt. Iwona Danielewicz odwiedziła uczniów Szkoły Podstawowej nr 16 w Legnicy. Spotkanie zorganizowane było w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły”, której celem jest zaznajomienie najmłodszych z przepisami ruchu drogowego i bezpiecznego poruszania się po drodze. Dzieci dowiedziały się między innymi o ważnej funkcji, jaką pełnią odblaski podczas poruszania się zarówno rowerem, jak i pieszo.

We wtorek 14 maja br. w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły” policjantka z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy – sierż. szt. Iwona Danielewicz odwiedziła uczniów Szkoły Podstawowej nr 16 w Legnicy.

Głównym celem spotkania było przypomnienie najmłodszym uczestnikom ruchu drogowego o podstawowych przepisach i zasadach bezpieczeństwa podczas poruszania się po drodze. Dzieci dowiedziały się jak dbać o bezpieczeństwo swoje i innych uczestników ruchu drogowego, zarówno podczas przemieszczania się rowerem, jak i pieszo. Policjantka opowiedziała, jak ważną rolę odgrywają elementy odblaskowe umieszczone na odzieży wierzchniej. Dzieci obejrzały bajkę edukacyjną, która przypomniała o zasadach bezpieczeństwa. Policjantka promowała zdrowy styl życia i zachęcała najmłodszych do codziennej aktywności fizycznej, między innymi do przemieszczania się do szkoły pieszo lub za pomocą roweru.

KPP LEGNICA

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.