Wyjątkowy znak pocztowy? Radny złożył pismo!

0
61
zdjęcie 2014-09-19-Dariusz Czaja akcja Głogów 1109@Głogów-num

Dariusz Czaja to radny, pasjonat historii i przede wszystkim- lokalny aktywista. Tym razem dzięki jego pracy i zawziętości być może będziemy mogli spodziewać się istotnej symboliki dla naszego miasta!

Sprawę objaśnił nam sam zainteresowany.
-Chciałem poinformować, iż zwróciłem się do prezesa Zarządu Poczty Polskiej S.A. ws. wykonania okolicznościowego znaczka obiegowego lub kolekcjonerskiego przez tę instytucję przy okazji przypadającej w przyszłym roku 900. rocznicy Kapituły Kolegiackiej w Głogowie, będącej najstarszą tego typu instytucją w Polsce!

W związku z tak dużym wydarzeniem, w drugiej połowie przyszłego roku planowane są w Głogowie jego duże obchody (m.in. konferencja naukowa z publikacją, wybicie monety itp.).

Chciałbym zauważyć, iż miasto Głogów liczące ponad 1000 lat, nie doczekało się do tej pory żadnego oficjalnego znaczka pocztowego, a patrząc na historię i wydarzenia, jakie miały tu miejsce (m.in. obrona grodu głogowskiego w 1109 roku, zjazd książąt i duchowieństwa polskiego w 1208 roku, zjazd królewski królów Polski i Czech w 1462 roku), czy postaci wywodzących się z Głogowa (m.in. Jan z Głogowa – nauczyciel Mikołaja Kopernika, Kasper Elyan – pierwszy drukarz drukujący w języku polskim, Joachim Pastorius – sekretarz królewski i dyplomata), jest wysoce niepokojące, iż do tej pory tak szanowana instytucja, jaką jest Poczta Polska S.A. – w ogóle w historii instytucji nie zauważyła w jakikolwiek sposób istnienia na mapie Polski tak ważnego dla dziejów Polski miasta – Głogowa.- podkreślił Dariusz Czaja.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.