Radośnie w niebieskich barwach

0
122

Pomimo niesprzyjającej aury, jaka panuje na zewnątrz, dzieci z polkowickich szkół i przedszkoli przeszły dziś ulicami miasta, by celebrować Dzień Polskiej Niezapominajki. Niebieskie pochody stały się już tradycją w naszym mieście.

Dzieci w trakcie pochodu zatrzymały się przed polkowickim ratuszem, gdzie otrzymały od przedstawicieli magistratu baloniki w kształcie niezapominajki. Zostały one symbolicznie wypuszczone w niebo.

W tym roku grupy, które były „najbardziej” niebieskie otrzymały upominki w postaci hoteli dla owadów. Trafiły one równorzędnie do Przedszkola Miejskiego nr 2 oraz 5, a także do Katolickiej Szkoły Podstawowej. Hotele zostaną umieszczone na terenie tych placówek. Ponadto wszystkie grupy uczestniczące w pochodzie otrzymały lampki solarne w kształcie kwiatka.

Miłym akcentem tego wydarzenia, było wręczenie przedstawicielom magistratu, ręcznie robionych bukietów niezapominajek, wykonanych przez dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 2.

Święto Polskiej Niezapominajki w Polkowicach obchodzone jest już od 14 lat.

– Dlaczego akurat niezapominajka? Dlatego, że symbolizuje pamięć, i tym wydarzeniem chcemy zabiegać o pamięć o przyrodzie oraz historii. Natomiast kolorowe przebrania dzieci nawiązują do budzącej się przyrody – mówi Małgorzata Kalus-Chiżyńska, dyrektor Wydziału Ochrony Środowiska i Obszarów Wiejskich UG Polkowice.

Kontynuacją tego wydarzenia, będzie pieszy rajd uczniów ze szkół podstawowych do Sobina, który ze względu na pogodę został przełożony na 22 maja. Na uczestników po drodze będą czekały różne zadania do wykonania. Na zakończenie świętowania, przewidziane zostało ognisko.

POLKOWICE.EU

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.