Koncerty muzyki organowej i kameralnej ziemi głogowskiej” – pierwszy z cyklu już w najbliższą sobotę w Kłobuczynie.

0
108

W dniu 18 maja br. Towarzystwo Ziemi Głogowskiej w kościele pw Świętej Jadwigi Śląskiej w Kłobuczynie rozpoczyna cykl “koncertów muzyki organowej i kameralnej ziemi głogowskiej”.

Pierwszy koncert dedykowany jest ks. dr. Aleksandrowi Walkowiakowi – wieloletniemu zasłużonemu członkowi naszego stowarzyszenia, wielkiemu popularyzatorowi i znawcy historii kościołów na ziemi głogowskiej – autorowi opracowania albumowego pt. “Organy w kościołach regionu głogowskiego i dekanatu wschowskiego”. Ks.dr. Aleksander Walkowiak obchodzi w bieżącym roku Jubileusz 50-lecia posługi kapłańskiej, którą rozpoczynał w Gaworzycach i Kłobuczynie. Koncert muzyki organowej wykona Michał Kocot, który wykona utwory: G. F. Händla, F. Liszta, A. Vivaldiego, S. Moniuszki, G. Frescobaldiego, W. A. Mozarta.

Michał Kocot – Lubuszanin, absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie organów i klawesynu. Odbył też studia solistyczne we Freibergu w Niemczech oraz studia podyplomowe u prof. Juliana Gembalskiego na Akademii Muzycznej w Katowicach. W 2018 roku uzyskał tytuł doktora sztuki. Jest laureatem kilku międzynarodowych i krajowych konkursów organowych w Niemczech, Słowacji, Rosji i w Polsce. Był dwukrotnie stypendystą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Obecnie z powodzeniem łączy działalność artystyczno-koncertową z pracą dydaktyczno-naukową w Instytucie Muzyki na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Zielonogórskiego. A początek sobotniego koncertu o godzinie 14.00. 

Projekt dofinansowano z budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego.

Wstęp wolny!

TZG

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.