Zaproszenie na spotkanie autorskie “Tajemnice garnizonów radzieckich w Polsce”

0
120

Towarzystwo Ziemi Głogowskiej i Biblioteka PWSZ w Głogowie zaprasza w dniu 16 maja br. o godz.16.30 na spotkanie autorskie z Wojciechem Konduszą – badaczem lokalnego legnickiego życia społecznego i politycznego oraz historii stacjonowania w Polsce Północnej Grupy Wojsk Armii Radzieckiej.

Wydarzenie to promować będzie ostatnią książkę pt. “Tajemnice garnizonów radzieckich w Polsce” i opowiadać o tym co działo się za szczelnymi murami eksterytorialnych miasteczek, tajemniczych obiektów wojskowych, lotnisk i poligonów. Będzie też mowa o naszej najbliższej okolicy i tajemnicach skrytych w Borach Dolnośląskich i Lasach Przemkowskich.
Gość towarzystwa i biblioteki Wojciech Kondusza jest doktorem nauk humanistycznych, nauczycielem akademickim i pracownikiem samorządowym. Opublikował z tego zakresu wiele książek, artykułów naukowych i publicystycznych, m. in.: “Mała Moskwa. Rzecz o radzieckiej Legnicy”, “Śladami Małej Moskwy”, “Sabadach i jego Muzeum Armii Radzieckiej”. Aktualnie jest prezesem stowarzyszenia ”Pamięć i Dialog”.
Po spotkaniu będzie możliwość nabycia książki z dedykacją autora.

TZG

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.