Przedszkolaki w komendzie

0
55

Dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 2 w ramach projektu „Poznajemy Zawody” odwiedziły Komendę Miejską Policji przy ulicy Staffa 2 w Legnicy. W trakcie wizyty najmłodsi zwiedzili budynek komendy oraz zobaczyli z bliska jak pracują policjanci.

Zawód policjanta to marzenie niejednego chłopca i niejednej dziewczynki, dlatego często różne placówki oświatowe zwracają się z prośbą o możliwość zwiedzenia Komendy Policji i zaprezentowania zawodu policjanta. Policjantka z Wydziału Ruchu Drogowego sierż. szt. Iwona Danielewicz zorganizowała spotkanie z milusińskimi w budynku Komendy Miejskiej Policji w Legnicy przy ulicy Staffa 2. Mundurowa zwiedzanie komendy zaczęła od zaprezentowania dzieciom bajki edukacyjnej, która przypomniała najmłodszym o numerach alarmowych oraz o podstawowych zasadach bezpieczeństwa podczas poruszania się po drodze

Podczas wycieczki milusińscy zobaczyli w jaki sposób działa lustro weneckie. Policjantka opowiadała też o swojej pracy, co bardzo zaciekawiło najmłodszych. Dzieci poznały elementy umundurowania i wyposażenia policjantów.

Na koniec spotkania dzieci miały możliwość zobaczyć z bliska policyjny radiowóz oraz otrzymały prezenty w postaci  odblaskowych opasek na rękę.

Nowe doświadczenie było wspaniałym przeżyciem dla przedszkolaków. Spotkanie z policjantami okazało się ogromną atrakcją, które przyniosło wiele uśmiechu.


KPP LEGNICA

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.