Dlaczego zostałem satyrykiem?

0
72

Sposobów na spędzenie wolnego czasu może być mnóstwo. Jednym z nich jest obejrzenie wystawy, np. tej o nazwie “Dlaczego zostałem satyrykiem?”

1 – 23 Maja – Galeria „Rynek 26”
24 – 31 Maja – Galeria „Na Piętrze” Ośrodek Kultury

Grupa FECO Poland, polska sekcja Europejskiej Federacji Rysowników powstała przy Legnickim Centrum Kultury w 2014 roku. Zakładali ją: Tomasz Broda, Agata Dudek, Stanisław Gajewski, Jerzy Głuszek, Sebastian Kubica, Małgorzata Lazarek, Grzegorz Szumowski, Magdalena Wosik, Zenon Żyburtowicz.

Wystawa udostępniona dzięki Fundacji FECO (Federacja Organizacji Karykaturzystów) z siedzibą w Legnicy.

FECO powstało w 1985 roku. Zrzesza artystów zajmujących się sztuką satyry z całego świata. W Polsce przez wiele lat członkiem FECO był nieżyjący już prof. Zygmunt Januszewski. W 2014 roku grupa czołowych polskich artystów związanych z legnickim Satyrykonem postanowiła przyłączyć się do Federacji i działać na rzecz promocji sztuki satyry oraz promowania polskiego dorobku w tej dziedzinie. W 2017 roku powołano Fundację FECO Polska.
Prezentowana wystawa pod tytułem „Dlaczego zostałem Satyrykiem?” to efekt współpracy członków FECO Polska. Prezentuje ona różne „twarze” satyry w sztukach plastycznych.


kiedy?

http://pca.pl/wystawa-dlaczego-zostalem-satyrykiem/1 – 23 Maja – Galeria „Rynek 26”
24 – 31 Maja – Galeria „Na Piętrze” Ośrodek Kultury


PCA.PL

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.