Areszt za wymuszenie rozbójnicze, znęcanie się i uszkodzenie mienia

0
213

Nawet 10 lat w więzieniu może spędzić 28-letni mieszkaniec Lubina. Mimo młodego wieku, mężczyzna podejrzany jest o groźby karalne, zniszczenie mienia oraz znęcanie się nad swoją partnerką. Sprawca został zatrzymany przez lubińskich policjantów i trafił do policyjnego aresztu, po tym jak dokonał wymuszenia rozbójniczego za pomocą kija bejsbolowego, na posesji jednego z mieszkańców gminy Lubin. Sąd zastosował wobec agresora środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 2 miesięcy.

Policjanci wydziału prewencji lubińskiej komendy w dniu 22 kwietnia br., zostali wezwani na interwencję, gdzie według zgłoszenia, na posesję pokrzywdzonego wtargnął nieznany mu mężczyzna i w celu osiągnięcia korzyści majątkowej groził właścicielowi posesji pozbawieniem życia. Sprawca, za pomocą kija bejsbolowego, wybił szyby w oknach domu. Kiedy agresor usłyszał, że jego ofiara wzywa policję, uciekł.

Funkcjonariusze pracujący nad tą sprawą ustalili i zatrzymali podejrzanego w tej sprawie 28-letniego mieszkańca Lubina, już dwa dni po zgłoszeniu. Jak się okazało, był on dobrze znany lubińskim policjantom. Wobec sprawcy funkcjonariusze prowadzili dwa inne postępowania. Pierwsze z nich dotyczyło znęcania się fizycznego i psychicznego nad partnerką. Wobec zatrzymanego były zastosowane przez prokuraturę środki zapobiegawcze, m.in. dozór policji, jednak 28-latek zlekceważył prawo i na komendę nie stawiał się.

Drugie postępowanie wobec zatrzymanego dotyczyło uszkodzenia drzwi i obudowy kominka w mieszkaniu jego rodziców, a także kierowanie w ich kierunku gróźb karalnych. Do listy jego przestępstw doszło jeszcze wymuszenie rozbójnicze.

Zebrany przez policjantów wydziału dochodzeniowo-śledczego materiał dowodowy, pozwolił na przedstawienie 28-latkowi zarzutów. Sąd na wniosek prokuratora, zastosował wobec zatrzymanego mężczyzny tymczasowe aresztowanie na okres dwóch miesięcy. Za przestępstwa, których się dopuścił, grozi mu nawet do 10 lat pozbawienia wolności.


KPP LUBIN

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.