Patrycjusz Gruszecki Trio zagrają w sobotę w Legnicy.Posłuchaj wybitnego trębacza

0
69

W sobotę (27 kwietnia) Legnicka Biblioteka Publiczna i Legnickie Centrum Kultury zapraszają na koncert zespołu „Patrycjusz Gruszecki Trio”, którego liderem jest wyjątkowy muzyk, związany z naszym miastem. Koncert odbędzie się o godz. 19.00 w siedzibie biblioteki, przy ul. Piastowskiej 22.

Patrycjusz Gruszecki jest uznawany na najwybitniejszego polskiego trębacza młodego pokolenia. Czytelnicy Jazzpress oraz słuchacze Radiojazz.fm wybrali go na Polskiego Jazzowego Wykonawcę Roku 2017, a jego album uznano za Polską Jazzową Płytę Roku 2017. Na co dzień artysta jest m.in. trębaczem zespołu Ani Wyszkoni. Jest też flugelhornistą, kompozytorem, aranżerem i wokalistą. Ukończył Wydział Kompozycji Interpretacji, Edukacji i Jazzu na Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach. Zdobył wiele prestiżowych nagród. Ma nie tylko wielki talent, ale i wielkie serce. Koncert, który zorganizował jakiś czas temu w Legnicy dla osób głuchych i głuchoniemych, stawia go wśród prekursorów muzykoterapii w Polsce.

Do wspólnego grania Patrycjusz Gruszecki zaprasza wybitnych muzyków. Dlatego podczas sobotniego koncertu w Legnicy towarzyszyć mu będą i swój kunszt pokażą: Kajetan Galas – pianista, kompozytor, aranżer, jeden z zaledwie kilku polskich przedstawicieli organów Hammonda oraz Zbigniew Lewandowski – świetny perkusista, określany mianem „Polskiego Arta Blakey”.

Podczas koncertu zespół zaprezentuje utwory z płyty „Something About” oraz nowe kompozycje z przygotowywanej płyty „Faces”. Marcin Kydryński, znany krytyk jazzu, reprezentujący radiową Trójkę, wypowiedział się o Patrycjuszu w samych superlatywach: „Miałem szczery problem, żeby wybrać dla Państwa jeden utwór, dlatego że wszystkich dwanaście jest znakomitych … Co za fantastyczny album „Something About”. Ja bym chciał, żeby ta płyta zawędrowała pod strzechy, żeby pan Patrycjusz przyglądał się nam z okładek wielu pism”.

Zapraszamy na koncert. Bilety w cenie 40 zł są do nabycia w: Galerii Satyrykon (Rynek 36) oraz na godzinę przed koncertem w siedzibie Legnickiej Biblioteki Publicznej (ul. Piastowska 22).


PORTAL LEGNICA

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.