Legniczanie wygrali konkurs filmowy Eko Gwiazda. Pojadą do Stuttgartu

0
68

Karolina Maślej i Damian Mejor, uczniowie Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Legnicy, wygrali konkurs filmowy Eko Gwiazda Jawor 2019. W nagrodę pojadą na wycieczkę weekendową do Muzeum Mercedes-Benz w Stuttgarcie.

Do finału jurorzy zakwalifikowali sześć prac. Wśród nich, oprócz zwycięzców, znaleźli się – Dominika Kowalczyk i Przemysław Lipa z V Liceum Ogólnokształcącego w Legnicy. Organizatorem konkursu był Mercedes-Benz Manufacturing Poland.

Eko Gwiazda/edycja Jawor to konkurs ekologiczny dla uczniów szkół ponadpodstawowych z powiatów: jaworskiego, legnickiego, świdnickiego i wałbrzyskiego, który ma za zadanie propagowanie wśród młodzieży postaw proekologicznych. Zadaniem drugiej edycji konkursu było nakręcenie krótkiego filmu na temat sposobów poprawy jakości powietrza w regionie. Należało w nim uwzględnić informacje o niebezpiecznych związkach wydzielanych w procesie spalania odpadów i śmieci, ich wpływie na zdrowie ludzi oraz przedstawić alternatywne źródła energii.

– Nasz konkurs przyczynia się do podniesienia świadomości ekologicznej uczniów. Dzięki takim inicjatywom, jak Eko Gwiazda, uświadamiają sobie, jak ważna jest troska o najbliższe otoczenie i czym grozi zanieczyszczenie środowiska. Jesteśmy wszyscy pod wrażeniem fantastycznych filmów i wiedzy tych młodych ludzi, do których w końcu należy przyszłość. – mówi dr Ewa Łabno-Falęcka, dyrektorka ds. komunikacji i relacji zewnętrznych MBMPL.


PORTAL LEGNICA

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.