Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa – narzędzie, które ułatwia kontakt z Policją.

0
121
Miedziak Policja sygnał policyjny radiowóz

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, to narzędzie wspierające policjantów w codziennej służbie. Mieszkańcom, korzystanie z aplikacji daje możliwość zgłaszania miejsca, gdzie dochodzi do sytuacji mogących mieć wpływ na bezpieczeństwo. Na podstawie tych informacji, policjanci podejmując interwencje eliminują zagrożenia. Od momentu uruchomienia, cieszy się ono dużą popularnością. Mieszkańcy powiatu aktywnie współpracują z lubińską policją w zakresie stałego wzrostu poczucia bezpieczeństwa w naszym regionie. Należy pamiętać, że zgłoszenia w ramach Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa nie zastępują potrzeby pilnej interwencji Policji.

 Aby zgłosić zagrożenie należy wejść na stronę internetową komendy wojewódzkiej, miejskiej lub powiatowej Policji. Przekazanie tych informacji zajmuje tylko kilka chwil. Zgłoszenie trafi do policjantów odpowiedniej komórki. Zebrane informacje pozwolą na jeszcze lepszą dyslokację służb, aby uniknąć w przyszłości ponownego zgłaszania tego samego typu zagrożeń w tym samym miejscu.

Z narzędzia należy korzystać w sposób rozsądny. Każde naniesione na mapę zagrożenie wywoła odpowiednią reakcję funkcjonariuszy. Z jednego komputera można zgłosić jedno zagrożenie na dobę.

Należy pamiętać, że zgłoszenia w ramach Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa nie zastępują potrzeby pilnej interwencji Policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych 112.

 W przypadku pytań związanych z obsługą Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa prosimy o kontakt za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres:[email protected]


KPP LUBIN

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.