Pomoc pogorzelcom

0
70

W wyniku pożaru do którego doszło dzisiaj (18.04) w południe na ul. Wołodyjowskiego w Polkowicach,  cztery osoby wymagały pomocy medycznej, ale ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Ogień pojawił się w mieszkaniu na pierwszym piętrze, które uległo całkowitemu spaleniu.

Poprzez elewację pożar rozwinął się także na sąsiednich piętrach. W wyniku działań gaśniczych zalane zostały również mieszkania znajdujące się na parterze. Pożar udało się opanować szybko, ale uszkodzony został w zasadzie cały pion budynku.

W akcji udział brało 12 zastępów straży pożarnej w tym dwie autodrabiny i pojazd z JRGH Lubin oraz Zespoły Ratownictwa Medycznego i policja.

-Wszystkie poszkodowane osoby mają zapewnioną opiekę i znajdą schronienie do czasu, aż będą mogły wrócić do swoich mieszkań.  Jedna z poszkodowanych znajduje się obecnie pod opieką Ośrodka Pomocy Społecznej. Kobieta zamieszka w mieszkaniu zastępczym – powiedział burmistrz Polkowic Łukasz Puźniecki.

Na miejscu nadal pracują służby, trwają również prace związane z osuszaniem mieszkań. Strażacy oraz elektrycy i pracownicy gazowni sprawdzają każde mieszkanie. W mieszkaniach, w których instalacje elektryczne nie uległy naruszeniom, prąd powinien pojawić się późnym popołudniem. Nadal jednak trwają oględziny instalacji gazowej i nie wiemy jeszcze, kiedy podłączona zostanie instalacja gazowa.

W mieszkaniu, w którym doszło do pożaru trwa dochodzenie policji.  

Gminni konserwatorzy oraz strażacy dokonali już pomiaru okien, by móc jak najszybciej je zabezpieczyć. Wymiana okien zostanie pokryta ze środków spółdzielni mieszkaniowej.

W trakcie akcji mogło dojść do uszkodzenia drzwi zewnętrznych. Jeśli istnieje potrzeba nadzoru mieszkań, miasto prosi o kontakt ze strażą miejską.


POLKOWICE.EU

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.