Włamywacz-recydywista zatrzymany na gorącym uczynku włamania do domu

0
58

Chojnowscy policjanci Ogniwa Prewencji po krótkim pościgu zatrzymali mężczyznę, który włamał się do jednego z domów w Gniewomirowicach. Dzięki szybkiej reakcji funkcjonariuszy sprawcy nie udało się nic zrabować. Jak się okazało zatrzymany mężczyzna był już wcześniej karany za tego typu przestępstwa dlatego teraz będzie odpowiadał w warunkach tzw. recydywy za co grozi mu kara do 15 lat pozbawienia wolności.

Policjanci Komisariatu Policji w Chojnowie zostali poinformowani przez dyżurnego, że ktoś dokonuje włamania do jednego z domów w Gniewomirowicach. Patrol Ogniwa Prewencji natychmiast udał się na miejsce zgłoszenia. Po przybyciu pod wskazany adres policjanci usłyszeli dobiegające hałasy z domu i zobaczyli jak mężczyzna wyskakuje przez okno z tyłu budynku i zaczyna uciekać.

Funkcjonariusze błyskawicznie przeskoczyli ogrodzenie i ruszyli w pościg za sprawcą włamania. Po chwili mężczyzna był już w rękach policjantów. Jak się okazało sprawca, aby dostać się do wnętrza domu, wybił szybę w oknie a następnie otworzył je i wszedł do środka. Mężczyzna nie zdążył jeszcze nic spenetrować i ukraść ponieważ usłyszał nadjeżdżający radiowóz i zaczął uciekać, aby nie zostać zatrzymanym.

Włamywaczem okazał się być 45-latek, mieszkaniec gminy Miłkowice. Jak się okazuje mężczyzna był już wcześniej karany za tego typu przestępstwa dlatego teraz odpowiadać, będzie w warunkach tzw. recydywy.

Zatrzymanemu przestępcy grozi kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności.


KPP LEGNICA

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.