Lubińscy policjanci ewakuowali rodzinę z płonącego domu.

0
131

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Lubinie wspólnie z kolegami ze straży pożarnej uczestniczyli w akcji ratowniczej w związku z pożarem w jednym z domów jednorodzinnych w Lubinie. Policjanci, którzy pojawili się pierwsi na miejscu zdarzenia, ewakuowali mieszkańców budynku, w tym dwójkę dzieci i 84-letnią kobietę. Dzięki błyskawicznej reakcji funkcjonariuszy, mieszkańcy domu szybko wydostali się na zewnątrz.

W poniedziałek, 15 kwietnia br., po godzinie 10.00, dyżurny lubińskiej komendy otrzymał telefoniczne zgłoszenie o pożarze w jednym z domów jednorodzinnych na osiedlu “Polne” w Lubinie. Policjant natychmiast pod wskazany adres wysłał funkcjonariuszy wydziału prewencji.

Policjanci na miejscu zobaczyli kłęby dymu wydobywające się z pokoju na piętrze domu oraz liczne odłamki szkła i innych elementów okna leżące przed budynkiem. W związku z zagrożeniem życia i zdrowia mieszkańców lokalu, funkcjonariusze natychmiast udali się pierwsze piętro budynku, gdzie przystąpili do akcji ratowniczej.

W pokoju zastali 2 osoby próbujące zagasić pożar. Z uwagi na duże zadymienie oraz płomienie ognia wydobywające się z pokoju, policjanci natychmiast ewakuowali z domu dwóch mężczyzn. Jeden z nich, 22-latek uskarżał się na duszności, dlatego też do przyjazdu zespołu pogotowia ratunkowego jego stan był przez mundurowych monitorowany. Niezwłocznie funkcjonariusze sprawdzili inne pomieszczenia budynku, gdzie w jednym z pokoi zastali wystraszone całą sytuacją 84-letnią kobietę oraz matkę z dwójką dzieci w wieku 9 i 13 lat. Wszyscy mieszkańcy zostali przez policjantów wyprowadzeni.

W międzyczasie na miejsce przybyły dwa zastępy straży pożarnej, które przystąpiły do akcji ratowniczej.

Miejsce zdarzenia zostało zabezpieczone. Biegły z zakresu pożarnictwa określi co wywołało pożar. Łącznie z budynku ewakuowano 6 osób. Z pomocy medycznej skorzystał 22 – latek, który został zabrany do szpitala miejskiego w Lubinie, na szczęście nie doznał żadnych obrażeń. Pozostałe osoby nie ucierpiały w wyniku pożaru.


KPP LUBIN

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.