Egzaminy zakończone – nie było żadnych komplikacji

0
127

Egzaminem z języka angielskiego zakończył się dziś trzydniowy maraton sprawdzający wiedzę uczniów ostatnich klas podstawowych. Egzaminy pomimo trwającego protestu nauczycieli przebiegły beż żadnych zakłóceń.

Dziś uczniowie ósmych klas napisali egzamin z języka obcego nowożytnego. Na jego rozwiązanie mieli 90 minut. Egzamin sprawdził ich wiedzę  z zakresu jednego  z następujących języków nowożytnych: angielskiego, francuskiego, hiszpańskiego, niemieckiego, rosyjskiego, ukraińskiego lub włoskiego. Każdy uczeń mógł wybrać tylko ten język, którego uczy się w szkole w ramach obowiązkowych zajęć edukacyjnych.

Egzamin ósmoklasisty rozpoczął się w poniedziałek. Uczniowie wówczas pisali jego pierwszą część z zakresu języka polskiego. We wtorek ósmoklasiści zmierzyli się z matematyką. Dzisiejszy test z języka obcego nowożytnego zakończył egzamin, którego wyniki uczniowie poznają już 14 czerwca.

– Egzamin ósmoklasisty przebiegł bez zakłóceń – mówi Alicja Kamecka Dyrektor Wydziału Oświaty i Kultury UG Polkowice.  – Zarówno dziś jak i w poprzednich dniach trwania egzaminu w  każdej ze szkół komisje egzaminacyjne zgłosiły się w pełnym składzie – dodaje.

Końca strajku nauczycieli, który odbywa się we wszystkich szkołach podstawowych oraz jednym przedszkolu w naszej Gminie wciąż nie widać. Dziś do placówek oświatowych, w których trwa protest przyszło 75 uczniów. Dodatkowo 47 dzieci zostało przyprowadzonych do wyznaczonych jednostek organizacyjnych gminy, które na czas strajku pełnią rolę placówek zastępczych.

Dziś liczba uczniów oraz nauczycieli w poszczególnych placówkach oświatowych w naszej Gminie, w których trwa strajk wygląda następująco:

– SP 1 – 10 uczniów i 10 niestrajkujących nauczycieli,

– SP 2 – 3 uczniów i 5 niestrajkujących  nauczycieli,

– SP 3 – 12 uczniów i 3 niestrajkujących nauczycieli,

– SP 4 – nie ma żadnego z uczniów, a 6 nauczycieli wyjechało na wycieczkę szkolną,

– SP w Jędrzychowie – 3 uczniów i 15 niestrajkujących nauczycieli,

– PM 6 – 47 dzieci i 8 niestrajkujących nauczycieli.

Rodzice mogą być spokojni o swoje pociechy. Wszystkie dzieci, które dziś przyszły do placówek oświatowych w naszej Gminie mają zapewnioną opiekę nauczycieli. Dyrektorzy szkół i przedszkoli oraz Wydział Oświaty i Kultury UG na bieżąco monitorują sytuacje we wszystkich placówkach podczas strajku.


POLKOWICE.EU

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.