Motocyklista w ruchu drogowym

0
78

Wraz z wiosną na drogi wyjechało wielu miłośników jazdy motocyklem. Większość motocyklistów to pasjonaci. Znakomita większość kierujących jednośladami, przepisów nie łamie i wie, co oznaczają takie słowa, jak “kultura jazdy” i “rozsądek kierującego”. “Rozgłos” zyskują ci, którzy w drastyczny sposób łamią przepisy ruchu drogowego doprowadzając do tragicznych w skutkach wypadków. Pamiętajmy, przyjemność jazdy musi łączyć się z bezpieczeństwem.

Z roku na rok wzrasta liczba motocyklistów w ruchu drogowym. Tendencja ta jest stała. Motocykl jest popularny, zwłaszcza wśród młodych ludzi. Motocykliści mają jednak “złą prasę” – pokazuje się ich albo podczas wariackich popisów, albo jako uczestników wypadków drogowych. Regułą jest przypisywanie niemal wszystkim kierowcom jednośladów rozwijania nadmiernych prędkości. A to przecież oczywista nieprawda – stale łamiących zakazy jest o wiele mniej niż tych przestrzegających prawa, a odium spada na wszystkich jeżdżących na motocyklach.
Kierujący motocyklem, powinien czuć się dobrze i pewnie, szanować innych kierowców, znać przepisy ruchu drogowego. W chwili wypadku drogowego motocyklista doznaje o wiele poważniejszych urazów niż kierujący samochodem, którego chroni karoseria, pasy, poduszka powietrzna.


Wsiadając na motocykl, kierowca musi mieć świadomość, że jest narażony na większe ryzyko wypadku niż kierowcy samochodów osobowych w podobnych sytuacjach.


KPP GŁOGÓW

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.