Pobili mężczyznę. Trafili na 3 miesiące do aresztu.

0
139
Miedziak Policja sygnał policyjny radiowóz

Policjanci wydziału prewencji lubińskiej komendy zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 37 i 27 lat, którzy podejrzani są o pobicie mieszkańca gminy Lubin. Obaj dobrze byli znani pokrzywdzonemu, gdyż wcześniej kierowali do niego groźby karalne. Sprawcy szybko zostali przez funkcjonariuszy ustaleni, a następnie zatrzymani. Trafili do policyjnej celi. Sąd wobec obu mężczyzn zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Oficer dyżurny lubińskiej komendy otrzymał  informację o pobiciu 41-letniego mieszkańca gminy Lubin. Niezwłocznie policjant wysłał na miejsce patrol wydziału prewencji. Kiedy funkcjonariusze dotarli  pod wskazany adres, zastali pobitego mężczyznę, który posiadał liczne obrażenia głowy.

Z jego relacji wynikało, że kiedy wykonywał prace przy swoim domu, na teren posesji weszło dwóch mężczyzn.  Najpierw jeden  nich zaczął uderzać poszkodowanego pięściami po całym ciele, następnie dołączył się drugi z mężczyzn. Przewrócili  41-latka i zaczęli go kopać. Jak ustalili funkcjonariusze, pokrzywdzony znał obu podejrzanych, gdyż w przeszłości grozili mu pozbawieniem życia.

Policjanci natychmiast podjęli działania mające na celu zatrzymanie sprawców pobicia. Penetrując rejon wsi, podejrzani zostali zauważeni na polnej drodze. Po krótkim pościgu byli już w rękach policjantów. Okazali się nimi mieszkańcy tej samej miejscowości w wieku 37 i 27 lat. Obaj byli nietrzeźwi. U starszego alkomat wykazał ponad 2 promile, a u młodszego 1,3 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo, po sprawdzeniu policyjnych systemów, funkcjonariusze ustalili, że 37-latek jest poszukiwany w celu doprowadzenia do Prokuratury Rejonowej w Braniewie.

Zatrzymani mężczyźni trafili do policyjnej celi. Usłyszeli już zarzuty pobicia i kierowania gróźb karalnych. Sąd zastosował wobec podejrzanych tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy.


KPP LUBIN

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.