Legniczanka pomogła złapać złodziei zjeżdżalni z placu zabaw. Dziękujemy

0
120

Dzięki obywatelskiej postawie mieszkanki ul. Bydgoskiej ustaleni zostali złodzieje, którzy ukradli  zjeżdżalniędla dzieci  z tutejszego placu zabaw.  Sprawcy poniosą surowe konsekwencje.

Dzisiaj (12 kwietnia), przed południem,  dwaj pracownicy jednej z prywatnych firm podjechali służbowym samochodem przed plac zabaw  przy ul. Bydgoskiej.  A chwilę później, po wejściu tam, odkręcili zjeżdżalnię, zapakowali ją do auta i odjechali.  

Widziała to mieszkanka jednego z bloków. Natychmiast zawiadomiła policję. Podała im nazwę firmy, bo jej logo było widoczne na samochodzie. O tym zdarzeniu poinformowani zostali też pracownicy  wydziału infrastruktury komunalnej Urzędu Miasta i właściciel firmy.

– Bardzo dziękujemy za taką obywatelską postawę – mówi Agata Rodak z wydziału infrastruktury komunalnej. – W ostatnim czasie dewastacje placów zabaw są u nas plagą. Ale właśnie dzięki szybkiemu poinformowaniu o takim zdarzeniu policji lub straży miejskiej jest szansa na ujęcie sprawców.

– Przeżyłem szok, gdy usłyszałem o kradzieży, której dokonali moi pracownicy, używając do tego służbowego samochodu  – mówi  właściciel firmy. –Zostaną za to zwolnieni z pracy. 

To nie jedyna dolegliwość jaka spotka złodziei.  Zajmie się nimi również policja. Za kradzież grożą surowe konsekwencje.


PORTAL LEGNICA

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.