Wypadek na pasach – apelujemy o rozwagę i przemyślane zachowanie kierowców i pieszych

1
50

Fatalnie dla 70 letniego mężczyzny, zakończyło się przejście przez jezdnię na Alei Wolności w Głogowie. Potrącony przez samochód, znalazł się w szpitalu. Okazało się, że ma złamanie kości lewej nogi. Policjanci ustalają przebieg tego zdarzenia a o winie rozstrzygnie sąd.

Do zdarzenia doszło 9 kwietnia br.  o godzinie 9.30. Kierujący samochodem Daewoo Lanos, 29 – latek, jadąc remontowaną właśnie Aleją Wolności, na wysokości skrzyżowania z ulicą Jedności Robotniczej, potrącił przechodzącego przez przejście dla pieszych 70 – letniego głogowianina. Według relacji uczestników i ustaleń policjantów, zarówno kierowca samochodu jak i pieszy, nie wykazali należytej rozwagi oraz wyobraźni na drodze. Znajdując się w bezpośredniej bliskości przejścia dla pieszych i już na przejściu, obydwaj zdecydowali się na zachowania mogące wprowadzić w błąd drugą stronę, co do dalszych intencji i zachowań. Sprawę winy rozstrzygnie w tym przypadku sąd.

Po raz kolejny apelujemy do kierujących i pieszych o wzmożoną uwagę w trakcie jazdy i prawidłowe poruszanie się w miejscach szczególnie niebezpiecznych. Apelujemy również o przemyślane i jednoznaczne zachowanie się pieszych i kierowców, szczególnie w miejscach takich jak przejścia dla pieszych, czy skrzyżowania. Nasze zamiary muszą  być jednoznaczne i czytelne dla każdego uczestnika ruchu drogowego. Planujmy każdy manewr z odpowiednim wyprzedzeniem oraz poprzedzajmy go szczególną obserwacją oznakowania i sytuacji na drodze.


KPP GŁOGÓW

1 KOMENTARZ

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.