Legnicka policja kolejny raz pojęła działania „SMOG”

0
53
Miedziak Policja sygnał policyjny radiowóz

Policjanci z legnickiej drogówki prowadzą działania pod nazwą „SMOG” . Są to działania kontrolno–prewencyjne na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego, a ich celem jest zwrócenie uwagi na prawidłowy stan techniczny pojazdów i emisję spalin do atmosfery. Policjanci będą eliminować z ruchu drogowego pojazdy niesprawne technicznie.

Legniccy policjanci od wczesnych godzin porannych prowadzą działania na terenie powiatu legnickiego pod kryptonimem „SMOG”. Funkcjonariusze eliminują z ruchu pojazdy w przypadku stwierdzenia naruszenia wymagań ochrony środowiska, przede wszystkim w kwestii nadmiernego zadymienia. Policja reaguje na wykroczenia drogowe związane ze stanem technicznym pojazdów. Działania te pozwolą na wyeliminowanie z ruchu drogowego aut niesprawnych technicznie, a w szczególności emitujących spaliny o nadmiernej toksyczności.

Policjanci w czasie kontroli przekazują informacje na temat szkodliwości emisji spalin dla środowiska naturalnego. Smog to nie tylko „zasługa” kominów fabryk i słabej jakości paliwa opałowego domów jednorodzinnych ale także niesprawnych technicznie pojazdów i złej jakości ich spalin.


PORTAL LEGNICA

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.