Kolejny etap przebudowy ul. Leszczyńskiej. ZDM ogłosił przetarg

0
121

Zarząd Dróg Miejskich ogłosił przetarg na kolejny etap przebudowy ul. Leszczyńskiej – od mostu na Czarnej Wodzie (wraz z mostem) do skrzyżowania z ulicami Bydgoską, Głogowską i Poznańską (bez samego skrzyżowania). Obecnie na Leszczyńskiej trwają bardzo zaawansowane prace w rejonie wiaduktu kolejowego.

Zakres inwestycji obejmie m.in.: przebudowę jezdni, chodników, budowę ścieżek rowerowych i sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu z ul. Prusa. Termin składania ofert do 17 kwietnia.

Obecnie na tej ulicy trwają prace od skrzyżowania z ul. Głogowską (przy wiadukcie kolejowym) do ul. Ścinawskiej. Prace są bardzo zaawansowane. W przyszłym tygodniu planowane jest układanie asfaltu.

Przypomnijmy, że pod koniec minionego roku zakończyła się przebudowa ul. Leszczyńskiej od skrzyżowania z ul Ścinawską do mostu nad Czarną Wodą. Zakres inwestycji obejmował: remont jezdni, chodników, budowę ścieżki rowerowej, przebudowę wysp rozdzielających pasy ruchu, a także wymianę przykanalików, wpustów odwodnieniowych oraz uzbrojenie terenu pod budowę w przyszłości sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic Leszczyńskiej i Prusa. Koszt przedsięwzięcia, czyli przebudowy ul. Leszczyńskiej od mostu nad Czarną wodą do wiaduktu kolejowego, to ok. 3,5 mln zł.

Wcześniej przy ul. Leszczyńskiej zbudowana została stacja paliw. W związku z tą inwestycją w sąsiedztwie stacji wykonano sporo robót. Przebudowany był fragment ul. Łokietka. Na Leszczyńskiej powstała zatoka autobusowa, wyremontowano chodniki i ścieżki rowerowe. Zbudowano sygnalizację świetlną na skrzyżowaniu Leszczyńskiej z Łokietka i Ścinawską.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.