Podsumowanie działań „PRĘDKOŚĆ”

0
245
Miedziak Policja sygnał policyjny radiowóz

W miniony poniedziałek na drogach powiatu legnickiego policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy prowadzili wzmożone działania kontrolne pod kryptonimem „Prędkość”. Funkcjonariusze podczas całodniowej akcji ujawnili ponad 140 kierowców, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość i zatrzymali 2 prawa jazdy za przekroczenie prędkości.

W miniony poniedziałek na drogach powiatu legnickiego policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego legnickiej komendy brali udział w ogólnopolskich działaniach kontrolnych pod kryptonimem „Prędkość”. Działania skierowane były w szczególności do tych kierowców, którzy rozwijają nadmierne prędkości, bardzo często niedostosowane do warunków panujących na drodze, ale również do wszystkich uczestników ruchu drogowego, którzy nie stosują się do obowiązujących przepisów w tym zakresie. Podczas trwania akcji „Prędkość” policjanci prowadzili również działania informacyjno-edukacyjne, które polegały między innymi na promowaniu właściwych zachowań na drodze oraz na uświadamianiu kierującym, że przekraczanie dopuszczalnych prędkości zwiększa ryzyko śmierci i poważnych obrażeń.

Policjanci szczególnym nadzorem objęli drogi główne naszego powiatu, a pracę ich wspomagały radarowe mierniki prędkości, videorejestratory oraz alkotesty. W trakcie działań policjanci ujawnili ponad 140 kierowców, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość i zatrzymali 2 prawa jazdy za przekroczenie przez kierowców prędkości powyżej 50 km w terenie zabudowanym. Jeden z kierowców, który stracił prawo jazdy to 51- letni mężczyzna. Jechał ulicami Legnicy z prędkością 104 km/h. Drugi z miłośników szybkiej jazdy, który pożegnał się ze swoim prawem jazdy to 42- letni mieszkaniec gminy Legnickie Pole. Podczas kierowania pojazdem marki Renault, przekroczył on dozwoloną prędkość o 51 km w terenie zabudowanym.

Wydział Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy przypomina, że za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym policjanci obligatoryjnie zatrzymają kierowcy prawo jazdy na okres 3 miesięcy.


KPP LEGNICA

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.