Siedziba KGHM będzie przeniesiona do Polkowic!

0
627

Ciemne chmury nad Lubinem. Premier Morawiecki traci cierpliwość i składa Polkowicom oraz Legnicy propozycję nie do odrzucenia.

Co takiego stało się wczoraj w kancelarii premiera, że nagle pojawił sie w niej burmistrz Polkowic? Dlaczego na spotkaniu zabrakło prezydenta Lubina? Czyżby za plecami Roberta Raczyńskiego spiskowali jego sąsiedzi?

Wiele na to wskazuje. Z informacji, do których udało nam się dotrzeć, a które potwierdza wpływowa osoba z otoczenia premiera, ten ma już dość skłócania dolnośląskich samorządów przez Bezpartyjnych.

„Dość ciągłego festiwalu żądań. A to zmiana nazwy stacji Lubin Górniczy na Lubin, a to podchody, by nie budować kolei do Polkowic, a to ciągłe żądania rozbioru Gminy Wiejskiej Lubin i wcielenia jej do miasta, a to próba wyciągnięcia Chocianowa z powiatu polkowickiego. Dość!”, miał gromkim głosem powiedzieć premier. Czarę goryczy jednak przelały żądania teki wicepremiera dla jednego z ważnych członków Bezpartyjnych Samorządowców.

Morawiecki najwidoczniej poruszony i zdenerwowany zachowaniem lidera Bezpartyjnych poprosił do siebie na konsultacje samorządowców z Polkowic, Legnicy i Gminy Wiejskiej Lubin. Konkluzją spotkania miała być propozycja zmiany granic kilku miast i powiatów w subregionie legnickim.

Jak udało nam się ustalić, szefowi rządu chodzi o podział miasta i powiatu lubińskiego. Samorządowcy nie kryli zdziwienia propozycją Morawieckiego, choć ta najbardziej chyba spodobała się Tadeuszowi Kielanowi, wójtowi Gminy Lubin.

„Nie ukrywam, że po cichu liczyłem, że prezydent Lubina doigra się wreszcie i zapłaci za próbę aneksji części gminy Lubin, ale nawet nie śmiałem sądzić, że temat trafi aż na biurko premiera”, tak całą sprawę miał komentować wójt gminy Lubin Tadeusz Kielan, który wszedł w polityczny sojusz z rosnącym w siłę w regionie posłem PiS Krzysztofem Kubowem.

Burmistrz Polkowic przyznał, że niebawem Polkowice staną się Sercem Zagłębia Miedziowego, co może potwierdzac przypuszczenie, że siedziba miedziowego giganta, jakim jest KGHM, znajdzie się w granicach naszego powiatu bądź miasta.


GMINA POLKOWICE

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.