Zatrzymani za kradzież miedziowych zgarów. Twierdzą, że byli na rybach

0
73

Głogowscy policjanci, zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 49 i 38 lat. Obydwaj usłyszeli zarzuty usiłowania kradzieży miedzianych zgarów o wartości ponad 2 000 złotych z terenu Huty Miedzi w Głogowie. Podejrzani tłumaczyli, że z kradzieżą nie mają nic wspólnego ponieważ przyjechali na ryby.

Do zatrzymania doszło 26 marca w godzinach rannych. Wtedy policjanci otrzymali zgłoszenie, o usiłowaniu kradzieży miedzianego złomu, tzw. „zgarów” o wadze niemal 100 kilogramów. W pobliżu miejsca zdarzenia policjanci ujawnili samochód, a na terenie należącym do huty, przygotowany do wywiezienia złom miedziany oraz telefon komórkowy. Nie było jednak sprawców. W trakcie czynności policjanci zauważyli dwóch mężczyzn, którzy przyjechali innym samochodem, blisko miejsca zdarzenia. Okazało się, że jeden z nich, 49 – latek, jest właścicielem porzuconego auta i zagubionego telefonu komórkowego.

Mężczyźni zostali zatrzymani. 49 – latek jest mieszkańcem powiatu polkowickiego. 38 – latek to mieszkaniec Głogowa. Obydwaj usłyszeli zarzuty usiłowania kradzieży miedzianego złomu o wartości ponad 2000 złotych. Podejrzani twierdzą jednak, że byli na rybach i zgubili kluczyki od samochodu oraz telefon. Nie potrafili wytłumaczyć dlaczego telefon znajdował się tuż obok kradzionego złomu.

Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.


KPP GŁOGÓW

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.