Policjanci i pracownicy polkowickiej komendy na Powiatowych Targach Edukacyjnych

0
116

Jakie warunki musi spełniać kandydat na policjanta? Jak wyglądają poszczególne etapy rekrutacji? Na te i wiele innych pytań odpowiadali polkowiccy funkcjonariusze i pracownice cywilni podczas wczorajszych powiatowych targów edukacyjnych, które odbyły się w Szkole Podstawowej nr 4 w Polkowicach. Pracownicy Zespołu Kadr i Szkolenia oraz policjanci Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach opowiadali przyszłym stróżom prawa także o tym, jak w praktyce wygląda policyjna służba.

Celem targów było przybliżenie specyfiki lokalnego rynku edukacyjnego w następstwie, którego osoby wybierające profile klas i szkół, lada chwila wejdą na rynek pracy. Tego typu przedsięwzięcia dają możliwość spotkania z przyszłymi pracodawcami oraz zapoznania się z konkretną branżą. Wśród różnego rodzaju firm i instytucji nie zabrakło także przedstawicieli Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach, którzy przygotowali swoje stoisko informacyjne.

Zainteresowani służbą w Policji byli przede wszystkim młodzi ludzie, którzy swoją przyszłość i karierę zawodową wiążą właśnie z mundurem, choćby zaczynając od wyboru szkół, w których są klasy o profilu mundurowym. Funkcjonariusze oraz pracownicy cywilni odpowiadali na szereg pytań oraz rozdawali ulotki z informacjami dla zainteresowanych.

Uczestnicy targów mogli dowiedzieć się między innymi, jakie warunki musi spełniać kandydat do służby oraz jak wyglądają poszczególne etapy rekrutacji.


KPP POLKOWICE

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.