UKS SHARK Rudna wśród nagrodzonych klubów

0
65

Uczniowski Klub Sportowy SHARK Rudna znalazł się wśród klubów wyróżnionych przez samorząd województwa dolnośląskiego za ubiegłoroczne osiągnięcia sportowe. Nagrody zostały wręczone podczas Gali Sportu Młodzieżowego, która odbyła się 11 marca we Wrocławiu.

Dolnośląską Galę Sportu Młodzieżowego w Dolnośląskim Centrum Filmowym otworzyli marszałek Cezary Przybylski oraz Michał Bobowiec, członek zarządu województwa. To wydarzenie podsumowujące współzawodnictwo sportowe dzieci i młodzieży z Dolnego Śląska w Systemie Sportu Młodzieżowego w 2018 roku. W jego ramach prowadzona jest rywalizacja o Mistrzostwo Polski w kategoriach: juniorów młodszych, juniorów i młodzieżowców oraz w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w kilkudziesięciu dyscyplinach sportu.

Nagrody dla zawodników są wyrazem naszego uznania za osiągnięte wyniki sportowe w 2018 roku oraz za promocję sportu nie tylko w naszym regionie, ale również w całym kraju. Dziękuję sportowcom, trenerom i osobom zaangażowanym w rozwój sportu w dolnośląskich klubach. Mocno kibicuje i trzymam za Was niezmiernie kciuki – mówi marszałek Cezary Przybylski.

Podczas gali zostały wręczone nagrody finansowe tym klubom z Dolnego Śląska, które szczególnie wyróżniły się w rywalizacji krajowej. Nagrody otrzymało 79 klubów prowadzących szkolenie w 107 sekcjach sportowych. Kluby reprezentują ponad 30 dolnośląskich miejscowości i kilkadziesiąt dyscyplin sportu. Łączna pula nagród to niemal 450 tys. zł.

Cieszę się, że osiągnięcia naszego klubu, naszych pływaków zostały docenione i nagrodzone przez Zarząd Województwa Dolnośląskiego. Gratuluję trenerom i zawodnikom. Możemy być dumni, że jako niewielki klub potrafimy wygrywać z dużymi jednostkami, a nasi zawodnicy, wyjeżdżając na studia, przechodzą do klubów akademickich w których też osiągają wiele sukcesów. A nagroda finansowa na pewno się przyda na dofinansowanie obozów sportowych czy wyjazdów zagranicznych – mówi trener SHARKA Adrian Szajnicki.

GMINA RUDNA

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.