Trener Osiedlowy 2019 od kwietnia

0
76

Już po raz czwarty Chrobry Głogów zrealizuje projekt pod nazwą Trener Osiedlowy. Klub od początku prowadzi zadanie, które jest finansowane przez Gminę Miejską Głogów i w tym roku – poza działalnością Akademii Piłki Nożnej – znów będzie ono jego jednym z większych projektów skierowanych w stronę dzieci i młodzieży.

Tegoroczna edycja Trenera Osiedlowego ruszy na początku kwietnia i już ogłoszony zostanie nabór do grupy trenerów.

Trener Osiedlowy 2019 potrwa do końca października. Na ośmiu przyszkolnych boiskach w różnych częściach miasta organizowane będą bezpłatne zajęcia sportowe prowadzone przez wykwalifikowaną kadrę trenerską. Codziennie, od poniedziałku do piątku, trzy razy tygodniowo w jednej lokalizacji. Świetna współpraca trenerów z dziećmi powodowała jednak, że osiedlowe grupki często opuszczały swój teren i razem spotkały się na basenach, stadionie podczas meczów Chrobrego, w parkach, siłowniach, w kinie, a nawet na kajakach. Poprzez Trenera Osiedlowego Chrobry stara się zaszczepić wśród najmłodszych lokalny patriotyzm i przywiązanie do klubu. Niektóre grupy poznawały historię miasta odwiedzając jego zabytki oraz brały aktywny udział w ligowych meczach Chrobrego (dziecięca eskorta).
Z pewnością po raz kolejny zorganizowane zostaną dwie duży imprezy sportowe. Pierwsza, już cykliczna, to „Z boiska na stadion” przed wakacjami, a po nich turniej na jednym z bardziej aktywnych osiedli.

Projekt ma charakter interdyscyplinarny, ale największą popularnością wśród dzieci cieszy się piłka nożna. Dzięki temu zajęcia są dla części trenerów sposobem pozyskania uzdolnionych, młodych zawodników, którzy swoją przygodę mogą rozpocząć w Akademii Piłki Nożnej Chrobrego Głogów.

 

CHROBRY GŁOGÓW

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.