Terapia szokowa w palmiarni, czyli jak w niedzielę walczyliśmy z plastikiem

0
150

Legniczanie bardzo licznie odwiedzili w niedzielę (17 marca) naszą palmiarnię, gdzie odbywały się ekologiczne warsztaty „Wiosna od podszewki”. To kolejne wydarzenie związane z naszą akcją „Zrywamy z plastikiem”.

Każdy z gości gdy wkroczył do palmiarni przeżył szok. Idąc alejkami dosłownie deptał plastikowe śmieci: butelki, siatki, słomki, kubeczki czy talerzyki. I to była właśnie terapia szokowa, która wstrząsnęła zwłaszcza najmłodszymi.

Nie zdawałam sobie sprawy, jak może wyglądać świat, jeżeli nie ograniczymy użycia plastiku, zwłaszcza przedmiotów jednorazowego użytku – powiedziała legniczanka pani Maria , która palmiarnię odwiedziła z dziećmi. – Przeszliśmy tutaj niezłą terapię śmieciową.

Podczas warsztatów organizatorzy zadbali również o to, by pokazać ekologiczne odpowiedniki z powodzeniem zastępujące jednorazowy plastik. Przeprowadzili warsztaty upcyklingu polegające na wytwarzaniu doniczek z plastikowych butelek i pojemników. Można było dowiedzieć się też, w jaki sposób przygotować domowy kompostownik, zasiać kwiaty w przygotowanych doniczkach czy posegregować śmieci do odpowiednich pojemników.

Celem happeningu było zwrócenie uwagi na problem zanieczyszczenia środowiska przede wszystkim jednorazowym plastikiem. Jego globalna produkcja już teraz jest większa, aniżeli możliwości składowania i powtórnego przetwarzania.

Impreza zakończyła się wielkim sprzątaniem palmiarni z plastikowych śmieci i ubraniem w nie Marzanny, paskudnego symbolu zimy. W pierwszy dzień wiosny zakończy swój żywot na składowisku odpadów.

PORTAL LEGNICA

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.